روش ساخت و نحوه استفاده

عود آبشاری

سوزاندن عود تقریباً در تمام مناطق جهان سابقه طولانی دارد . با گذشت زمان، شکل عودی که ما استفاده می کنیم از برگ، گل، چوب خشک شده به پودر آسیاب شده تبدیل شده است که مخلوط و خشک می شود و به اشکال مختلف تبدیل می شودامروزه انواع مختلفی از عود مثل شاخه ای، مخروطی و آبشاری وجود دارد که از عودلند ممنتو قابل تهیه می باشد. در اینجا توضیح ای برای آشنایی شما با عود آبشاری قرار داده شده است.

عود آبشاری چیست و چطور عمل می کند؟

عودهای آبشاری دقیقاً همانطور که از اسمشون پیداست عودهایی هستند که در آن دودِ عود در جهت مخالف عود معمولی جریان می یابد، یعنی به جای اینکه به سمت بالا برود به سمت پایین می رود. بیشتر اوقات عود آبشاری  به شکل مخروطی ساخته می شود که در مرکز آن یک تونل  کوچک و توخالی وجود دارد که به سوراخی در مرکز پایین ختم می شودعود آبشاری  را می توان به شکل چوبی که در  مرکز آن کاملاً توخالی است ،  یعنی یک لوله بلند و نازک درست کرد

نحوه استفاده عود آبشاری

ما فکر می کنیم عود آبشاری اینگونه عمل می کند: دود عود در واقع در دمای اتاق از هوای معمولی متراکم تره چون حاوی ذرات ریز هستاما وقتی یک عود معمولی روشن میشه، دود به سمت بالا جریان می یابد زیرا  اثر گرما  وزن ذرات ریز را جبران می کند، زیرا  هوای گرم سبک تر از هوای دمای اتاق هست. هنگام سوختن عود آبشاری، دود وارد تونل مرکزی توخالی می شود، جایی که در طول مسیر خنک می شودهنگامی که دود سرد می شود، متراکم تر می شود، بنابراین به آرامی به سمت پایین جریان می یابد.

خواص عودهای آبشاری

تمرکز، تقویت روحیه ،دفع انرژی منفی، پاکسازی،مدیتیشن از خواص عودهای آبشاری است. در کل خواص عودهای آبشاری شبیه سایر عودهاست. برای اطلاعات بیشتر درباره خواص عود ها به مقاله "خواص عودها" مراجعه کنید.

عود آبشاری

تفاوت عود آبشاری و مخروطی

از نظر ظاهری عودهای مخروطی و آبشاری مشابه هستند و شکل مخروط دارند ولی جهت ریزش عودهای آبشاری به سمت پایین میباشد و همچنین از نظر ظاهری دارای قطر بیشتر و حفره ای در زیرِ مقطعِ عود می باشند.

 

روش روشن کردن عود آبشاری

روشن کردن عود آبشاری در واقع بسیار شبیه به روشن کردن عود مخروطی است.

  1. مخروط عود را با دست یا انبر بگیرید
  2.  انتهای نوک تیز مخروط عود را با یک کبریت یا فندک مانند فتیله شمع روشن کنیداطمینان حاصل کنید که عود در شعله فرو می رود و تا زمانی که عود با شعله ای کوچک شعله ور شود نگه دارید
  3.  شعله یا بقایای شعله را به آرامی باد بزنید یا فوت کنید
  4. نوک عود (محل شعله) رو بررسی کنیداگر یک گدازه کوچک درخشان دیدید و دود شروع به بیرون آمدن از پایین کرد، پس عود درست روشن شده استاگر مطمئن نیستید، عود را برای یک دقیقه یا بیشتر بگذارید، سپس دوباره بررسی کنیداگر گدازه قرمز درخشان نمی بینید و هیچ دودی از ته آن خارج نمی شود، باید مراحل 1-3 بالا را تکرار کنید.(دقت کنید که بجای عود آبشاری، عود مخروطی تهیه نکرده باشید)
  5.  حالا عود روشن را در محل تعیین شده روی جاعودی آبشاری(که دارای یک حفره میباشد) قرار دهید. "جاعودی آبشاری" مخصوصِ عودهای آبشاری می باشد و بیش از 40 مدل آن در عودلند ممنتو موجود است. مطمئن شوید که سوراخ پایین عود با سوراخ روی جاعودی در یک راستا باشد، در غیر این صورت ستون عود مسدود خواهد شد.

 

روش خاموش کردن عود آبشاری

ما برای خاموش کردن عود آبشاری و نگهداری آن برای استفاده در زمان بعدی استفاده از آب را توصیه نمی کنیم.  بهترین راه برای خاموش کردن عودی که به طور کامل نسوخته است، فرو بردن آن در ظرفی حاوی نمک است.(توصیه عودلند ممنتو)

 

پاکسازی خاکستر عود آبشاری

اگر بخواهید  خاکستر عودِ سوخته را بردارید،  خاکستر  همه جا پخش می شود.اول صبر کنید تا مخروط عود سوخته خنک شود (حدود 5 دقیقه)  سپس سطل زباله خود را نزدیک جاعودی کنید و جاعودی آبشاری را در آن تکان دهید.

 جاعودی آبشاری

توصیه های ایمنی عودلند ممنتو برای استفاده از عودها

مانند همه چیزهای قابل اشتعال، باید در استفاده از عود مراقب باشیدچند نکته وجود داره که باید بدونید:

·         مطمئن شید که عود را روی سطحی قرار دهید که در برابر حرارت مقاوم است و هیچ چیز قابل اشتعال مانند پرده یا کتاب در نزدیکی جایی که خاکستر می‌ریزه وجود نداره.

·         لطفا عود را بدون مراقبت رها نکنید

·         لطفا عود را دور از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی قرار دهید

·         بقایای عود را بلافاصله پس از اتمام سوختن لمس نکنیدهمچنین بلافاصله پس از سوزاندن به قطعات فلزی دستگاه عود دست نزنیدهر دوی اینها ممکن است هنوز داغ باشندچند دقیقه به آنها فرصت دهید تا خنک شوند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین خرید انواع عود آبشاری، دستساز، مخروطی، شاخه ای و انواع جاعودی آبشاری و جاعودی شاخه ای  از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

 

  اینستاگرام عودلند ممنتواینستاگرام

واتساپ عودلند ممنتو  واتساپ

 اسفند 1400 (بروزرسانی بهمن 1402)