چوب پالوسانتو چیست؟

  چوب پالوسانتو یا درخت مقدس

خرید چوب پالوسانتو

پالو سانتو که به معنای "چوب مقدس" است، یک درخت بومی است که با نام bursera graveolens نیز شناخته می شود.

بومی بودن این درخت به این معنی است که فقط در نقاط خاصی از جهان (پرو، اکوادور و چند کشور دیگر آمریکای جنوبی همسایه این کشورها) رشد می کند.

درختان پالو سانتو فقط به صورت طبیعی رشد می کنند. دست زدن به این درختان در آمریکای جنوبی غیرقانونی است. برداشت چوب پالو سانتو با کنترل دولت انجام می شود.

فرهنگ‌های بومی بر این باورند که درخت پالو سانتو دارای خواص جادویی است.از چوب، رزین و روغن درختان پالوسانتو استفاده می شود. روغن آن هم برای مصارف دارویی و هم به عنوان رایحه معطر استفاده می شود.

 

هنگام خرید پالو سانتو، توصیه می‌شود که چوب از قسمت‌هایی از درخت باشد که در این فرآیند می‌میرند یا به زمین می‌افتند. چوب پالو سانتو به دست آمده از این قسمت ها هم کیفیت بالایی دارد و هم بدون آسیب رساندن به طبیعت و درختان پالو سانتو از رایحه و خواص آن استفاده میکنید.

 

چگونه چوب PALO SANTO را بسوزانیم؟

 

نحوه استفاده از چوب پالو سانتو

مهم: اول از همه مراقب باشید که عودهای پالو سانتو خود را در محیطی بدون رطوبت و خشک نگهداری کنید.چون ممکن است در سوزاندن چوب پالوسانتو ای که مرطوب شده مشکل ایجاد شود.

عودلند ممنتو چوب های پالوسانتو را در شرایط استاندارد نگهداری میکند تا با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد.

 

چوب های چوب پالو سانتو را با استفاده از فندک، کبریت یا شمع روشن کنید تا زمانی که شعله کوچکی روشن شود. برای این کار باید چوب را با زاویه 45 درجه به سمت پایین نگه دارید و وقتی نوک چوب روشن شد، اجازه دهید نوک آن حدود 30 ثانیه بسوزد.(عودلند ممنتو) سپس شعله را خاموش کنید و آن را در یک کاسه غیر قابل اشتعال قرار دهید.برای پاکسازی فضا از انرژی منفی می توانید پس از خاموش کردن چوب، آن را در خانه بچرخانید تا پاکسازی انجام شود. هر چوب پالو سانتو را می توان 10 تا 15 بار استفاده کرد.

 

خواص چوب پالوسانتو

 

یکی از مهمترین خواص چوب پالو سانتو پاکسازی اشیا، موجودات و محیط ها از انرژی منفی است. محتوای رزین موجود در چوب پالو سانتو آن را به یک تصفیه کننده هوای موثر تبدیل می کند.

از چوب پالو سانتو برای دفع حشرات و پشه نیز استفاده می شود. برای دفع پشه در تابستان، چوب پالو سانتو را می توان هر از گاهی در نزدیکی پنجره ها و در اتاق خواب سوزاند تا محیطی عاری از پشه و حشره داشته باشید.

اگر مشکل تمرکز یا نیاز به تمرکز بیشتری دارید، برای از بین بردن احساسات بد و همچنین تقویت خلاقیت و تمرکز می توانید با سوزاندن پالو سانتو در اتاق مطالعه از قبل، محیط را برای یک فضای خلاق و متمرکز آماده کنید.

روغن آن برای تسکین درد و استرس استفاده می شود.(عودلند ممنتو)

چوب پالو سانتو بخشی جدایی ناپذیر از جلسات مراقبه، آیین های تطهیر و محیط های عرفانی است.

پالو سانتو که اغلب برای فضاهای عاطفی و معنوی استفاده می شود، یک داروی طبیعی و موثر برای اضطراب است.

هنگامی که رایحه پالوسانتو استنشاق می شود، مستقیماً وارد سیستم بویایی مغز می شود، جایی که به تحریک پاسخ آرامش بدن برای مبارزه با اضطراب، استرس، اختلالات خواب و افسردگی کمک می کند.

 

رایحه چوب پالو سانتو چگونه است

 

عطر پالو سانتو که به شکل چوب از درختانی که در فرآیند طبیعی مرده و در جنگل به زمین افتاده اند به دست می آید، به طور کلی غیرقابل پیش بینی است. هنگامی که چوب پالو سانتو سوزانده می شود، بوی تندی از کاج متصاعد می شود، اما کمی رایحه نعناع و لیمو را نیز می توان احساس کرد. پالو سانتو به لطف رایحه طراوت و آرامش بخش آن، عموماً در خانه ها، مراکز مدیتیشن و محیط های کاری ترجیح داده می شود.

 

ازچوب پالوسانتو چه زمانی استفاده کنیم؟

·        هنگام مدیتیشن و تمرینات یوگا

·        در مراسم سال نو و ماه کامل

·        وقتی میخواهید کاری با نیت انجام دهید

·        در هر زمینه ای که نیاز به تمرکز و خلاقیت دارد

·        شب ها قبل از خواب یا صبح قبل از اینکه روز جدید را شروع کنید.

·        وقتی یک دفتر یا خانه جدید می خرید

·        اگر در طول روز کم انرژی، ناراحت و بی تمرکز هستید می توانید از چوب پالوسانتو استفاده کنید.

 

خرید چوب پالو سانتو

 

اگر سوالی دارید از طریق چت آنلاین سایت و یا راه های ارتباطی زیر از ما بپرسید.

عنوان مقاله: چوب پالو سانتو چیست؟

 

تهیه شده توسط عودلند ممنتو – کپی با ذکر منبع بلامانع می باشد.

 

  اینستاگرام عودلند ممنتواینستاگرام

واتساپ عودلند ممنتو  واتساپ

بهمن و اسفند 1400 (بروزرسانی بهمن 1402)